Zemplín, s.r.o.
Centrum vykurovania
Centrum vykurovania
 

Novinky v ponuke

Novinky

Záhradné krby

Záhradné krby sa v posledných dvoch desiatkach rokov stali vyhľadávanou súčasťou záhradných posedení a preto sme sa rozhodli náš sortiment rozšíriť o tieto výrobky. Záhradný krb spojil možnosť vonkajšieho posedenia pri otvorenom ohni bez obťažujúceho dymu s tepelnou úpravou najrozmanitejších potravín, či už grilovaním alebo pečením.

Použitie:
Slúži ku grilovaniu alebo k rýchlemu opekaniu silným tepelným zdrojom (žeravé drevené uhlíky), využíva najstarší spôsob prípravy jedál, hlavne mäsa. Grilované mäso je veľmi chutné, ľahko stráviteľné. Vzhľadom na to, že tepelné spracovanie pokrmov je krátkodobé, sú straty biologicky cenných látok malé a tiež sa neprepaľujú tuky. Tým odpadá nebezpečenstvo ich rozkladu a vzniku škodlivých látok.

Účel:
Okrem základného použitia krbu k príprave jedál je pri ňom veľmi príjemné posedenie, dobrá 
atmosféra a sálavé teplo horiaceho dreva. Záhradný krb slúži na dotváranie prírodného prostredia ako prvok drobnej záhradnej architektúry, ktorý zvyšuje úžitkovú hodnotu a atraktivitu záhrad.

Stavebno-technické riešenie:
Záhradný krb je konštrukčne riešený ako montovaná drobná stavba z prefabrikovaných monolitických dielcov, ktorá sa montuje jednoduchým spôsobom – zlepením dosadajúcej plochy medzi jednotlivými dielcami. Pod stavbu postačuje pevný podklad (napr. zámková dlažba, betonový základ).

Hlavné výhody záhradných krbov
• veľa druhov prípravy jedál a to všetko v jedinom ohnisku
• pohodlná obsluha (len prihadzujete drevo a kutáčom si regulujete silu žiary)
• atmosféra a sálavé teplo horiaceho dreva aj počas grilovania
• dlhá životnosť
• zaručený ťah a odvádzanie dymu a spalín do komínov
• nemusíte kupovať drevené uhlie

Novinky - Centrum vykurovania / Záhradné krby

Zoznam noviniek